سعید حاجیلو: ایران پرینت پک نقش قدرتمندی در پویایی صنعت چاپ کشور دارد

نقش قدرتمند ایران پرینت پک در پویایی صنعت چاپ کشور

مدیرعامل هلدینگ نقش الماس ضمن بیان اینکه نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران موسوم به ایران پرینت پک نقش قدرتمندی در پویایی صنعت چاپ کشور دارد بیان داشت که به‌منظور قدرت گرفتن بیشتر نمایشگاه، حضور کشورهای صاحب تکنولوژی در این آوردگاه ضروری است و از مسئولان درخواست تسهیل شرایط برای این امر را کرد.

سعید حاجیلو مدیرعامل هلدینگ نقش الماس در رابطه با فعالیت این مجموعه در سی‌امین نمایشگاه ایران پرینت پک اظهار داشت: ما از سال 1393 به‌صورت هرساله در این آوردگاه شرکت کرده‌ایم امسال نیز حضورمان همانند ادوار گذشته است اما از طرف واحد نقش الماس کاسپین (قزوین) یک سری محصولات جدید تولید کرده‌ایم که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
این فعال صنعت چاپ ضمن بیان اینکه نمایشگاه ایران پرینت پک در پویا نگاه داشتن صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور همواره نقش قدرتمند و بارزی داشته است، گفت: مجریان نمایشگاه IPP باوجوداینکه کشور با مشکلاتی نظیر تحریم‌ها روبرو است، همواره سعی کرده‌اند که نمایشگاه را سرپا نگه‌دارند که این انگیزه و همت جای تقدیر و تشکر دارد. این آوردگاه همواره در حوزه صنعت چاپ و بسته‌بندی در داخل کشور بازخورد خوبی داشته و مورد استقبال فعالان این صنف بوده است.
وی با اشاره به اینکه برخلاف نقش داخلی این آوردگاه در صنعت چاپ داخلی، روند حضور شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان خارجی هرساله کمرنگ‌تر از گذشته شده است، اذعان داشت: متأسفانه هیچ‌کدام از نمایندگی‌های ماشین‌آلات چاپ مهم مانند هایدلبرگ، KBA و دیگر شرکت‌های ماشین چاپ درزمینة افست یا ماشین‌های چاپ رول در نمایشگاه حضور ندارند که برای همین ما تولیدکنندگان مجبور هستیم که برای بازدید از تکنولوژی‌های روز جهان به نمایشگاه‌های خارج از ایران مراجعه کنیم.
حاجیلو تصریح کرد: البته اینکه شرکت‌های چینی یا تایوانی در نمایشگاه حاضر می‌شوند اتفاق خوبی است اما قطعاً کافی نیست. باید دید کسانی که شرکت می‌کنند آیا با خود تکنولوژیشان را نیز به ایران می‌آورند یا کسانی هستند که صرفاً چشم به اخذ بازار ایران دارند. برای مثال در ادوار گذشته شرکت‌های ترکیه‌ای برای ارائه محصول و تکنولوژی در نمایشگاه شرکت نداشتند بلکه برای جذب مشتری کالای چاپی برای شرکت خودشان در این آوردگاه حضور یافته بودند. همچنین باید توجه داشت که چین یک کشور مقلد و کپی کار است؛ بنابراین ما انتظار داریم که دولت امکاناتی فراهم کند که شرکت‌های اصلی و صاحب تکنولوژی یا حداقل نمایندگی‌های آن‌ها در ایران در این آوردگاه حضور پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 1 =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =