غلامرضا شجاع: نمایشگاه کاغذ و مقوا، قوی و رو به رشد

مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف، مهر، پلاک و چاپ اسکرین ایران نمایشگاه بین‌المللی کاغذ و مقوا را یکی از مهم‌ترین رویدادهای تخصصی در حوزه کاغذ در سطح منطقه برشمرد و اذعان داشت که این آوردگاه روندی رو به رشد را طی شش دوره گذشته طی کرده است.

به گزارش ستاد خبری هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فراورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات مربوطه، غلامرضا شجاع مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف، مهر، پلاک و چاپ اسکرین ایران گفت: کاغذ یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در حوزه فرهنگ، چاپ، نشر و مطبوعات است که دولت‌ها در تمام ادوار با توجه به نقش و اهمیت تولید کاغذ به آن توجه ویژه‌ای داشته‌اند. امسال نیز شاهد این بودیم که تولید کاغذ در کشورمان در مقایسه با سال‌های گذشته از رشد چشمگیری برخوردار شد که این نشان‌دهنده توجه دولت مرحوم آیت‌الله رئیسی به این حوزه است.
وی اظهار داشت: بنده از اولین دوره این نمایشگاه که هفت سال پیش برگزار شد به‌عنوان مشاور در خدمت مسئولان این رویداد بودم. این نمایشگاه در ابتدا با یک سالن شروع شد و در ششمین دوره به سه سالن رسید که نشان از رشد و پیشرفت آن در طی ادوار گذشته دارد.
«برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی اگرچه  از دیگر نمایشگاه‌ها سخت‌تر است اما می‌توانند برای صنایع متبوع پربرکت‌تر باشند» شجاع با بیان این مطلب ادامه داد: درواقع این رویدادهای تخصصی در حوزه صنایع نشان‌دهنده قدر و اهمیت آن‌ها است. به نمایش گذاشتن آخرین تکنولوژی‌های تولید کاغذ، مقوا و… دیگر مزیت این نمایشگاه است. شاید بتوانم بگویم که این رویداد بعد از نمایشگاه دبی مهم‌ترین نمایشگاه در منطقه به شمار می‌آید که استقبال هرساله بازدیدکنندگان گواهی بر این ادعا است.
مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف، مهر، پلاک و چاپ اسکرین ایران اذعان داشت: نیاز مبرم تولیدکنندگان به نوع خاصی از کاغذ، آخال یا چوب و مواد اولیه دیگر تولید کاغذ، آن‌ها را به سمت خرید از واسطه‌ها سوق می‌دهد اما برگزاری این نمایشگاه تخصصی با قرار دادن تولیدکننده، واردکننده و مصرف‌کننده در کنار یکدیگر فرصتی برای آشنایی و خرید بدون واسطه در اختیارشان قرار می‌دهد که این یکی از برکات نمایشگاه کاغذ و مقوا است که احتمالاً امسال به چهار سالن خواهد رسید.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه وزارت ارشاد متولی صنعت چاپ کشور به شمار می‌آید همواره از این نمایشگاه حمایت کرده است. از طرفی شخص وزیر ارشاد ازجمله افرادی است که بر خودکفایی حوزه کاغذ در کشور توجه ویژه‌ای دارند. ایشان از طرف هیئت دولت مسئولیت به سرانجام رساندن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 2 =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 13 =