آتشی که به جان نقش هنر ماندگار افتاد

حادثه ای تلخ برای مجموعه نقش هنر ماندگار

به گزارش مات و براق به نقل از خبرگزاری رکنا، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در خصوص این حادثه به رکنا گفت: 12 اسفند 1402 ساعت 23:53 دقیقه حادثه آتش سوزی در یک کارگاه تولید کارتن و مقوا در تهرانپارس خیابان احسان به نام نقش هنر ماندگار به سامانه آتش نشانی مخابره شد.
ایشان فرمودند: ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروی حامل تجهیزات در مدت زمان ۳ دقیقه به محل آتش‌سوزی اعزام شد.
ملکی گفت: با حضور نیروهای آتش نشانی یک سوله ۳۵۰ متری با سقف شیروانی که محلی برای تولید و بخش زیادی از آن انبار و محل نگهداری کارتن‌ها بوده طعمه حریق شده است.

 

وی ادامه داد: تقریباً قسمت‌های مختلف این کارگاه دچار آتش سوزی و همچنین بسیار شعله‌ور شده بود همچنین در کنار انبار یک ساختمان مسکونی و یک مغازه وجود داشت که آتش در حال سرایت به آن‌ها بود اما آتش‌نشان‌ها ایمن سازی های لازم را انجام داده و از گسترش آتش جلوگیری کردند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران بیان داشت: عملیات خاموش کردن آتش حدوداً 3 ساعت به طول انجامید اما با توجه به اینکه حجم زیادی اجناس در داخل انبار وجود داشت و کارتن هم درون‌سوز و کند سوز است باید تمام این کارتن‌ها جابه‌جا و به بیرون منتقل می‌شد.
وی در نهایت افزود: بعد از جابه‌جایی کارتن‌ها آتش‌نشان‌ها عملیات لکه‌گیری را آغاز کردند و خوشبختانه این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی وجود نداشته است
به گفته شاهدان این ماجرا شدت آتش سوزی به حدی بود که خسرات مالی زیادی به این مجموعه وارد شده است که مسئولین این واحد تولیدی را دچار مشکل کرده است.
مدیریت این مجموعه هم در گفت و گویی اظهار داشت که قول‌هایی برای حمایت شده است اما باید بگویم تمام تلاش من و همکارانم این است که کارخانه را سر پا کنیم تا نقش هنر واقعاً ماندگار بماند نه‌فقط یک اسم و افسوسی برای ما که به یاد بیاوریم آن جایی بود که یک‌شبه دود شد و به هوا رفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 2 =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 20 =