توجه به حضور مسئولان در نمایشگاه کاغذ و مقوا

به گزارش از مات و براق به نقل از ستاد خبری هفتمین نمایشگاه بین المللی کاغذ ، مقوا ، کارتن ، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته ، رئیس هیئت‌مدیره انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق ایران ضمن بیان اینکه نمایشگاه کاغذ، کارتن، مقوا و فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات مربوطه در معرفی محصولات داخلی و برقراری ارتباطات میان تولیدکنندگان و مشتریان تأثیر بسزایی دارد، از مجریان نمایشگاه درخواست کرد که به‌منظور معرفی هرچه بیشتر این صنعت از مسئولان دولتی برای بازدید از نمایشگاه دعوت به عمل بیاورند.

علیقلی حسنی اعظمی رئیس هیئت‌مدیره انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق و مدیرعامل مجموعه کارتن میهن در رابطه با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کاغذ و مقوا، کارتن، فراورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات مربوطه اظهار داشت: به‌طورکلی نمایشگاه‌ها در اصناف مختلف موجب شناسایی کالاهای باکیفیت تولید شده در آن دوره زمانی می‌شوند؛ از این منظر نمایشگاه کاغذ و مقوا می‌تواند نشانگر تنوع، کیفیت و نوع تولیدات در این رسته‌ها باشد و همچنین می‌تواند فرصتی مناسب را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند تا با مقایسه تولیدات مختلف در حوزه‌های مختلف کیفیت، زیبایی و قیمت، دست به انتخاب زده و بهترین محصول را برای بسته‌بندی محصولات یا تولید کالای خود انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه نمایشگاه کاغذ و مقوا با توجه به پیشرفت کشور در زمینه تولید کاغذ و مقوا می‌تواند در معرفی این توانمندی‌ها بسیار مؤثر واقع شود، اظهار داشت: واقعیت این است که ما از افزایش تولیدات داخلی در صنعت کاغذ و مقوا بسیار خوشحال هستیم. کشور عزیزمان در یک برهه زمانی میزان 80 تا 90 درصد نیازهایش در زمینه کاغذ را از طریق واردات تأمین می‌کرد اما به همت سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان داخلی ما به مقدار زیادی از این وابستگی رها شده‌ایم.
حسنی اعظمی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین حسن‌های تولید کاغذ و مقوا در داخل این است که به‌محض پیش‌آمدهای غیرمترقبه یا اخلال در کیفیت محصولات می‌توانیم به‌سرعت با تولیدکنندگان تماس برقرار کرده و از آن‌ها علت را جویا بشویم و یا آن‌ها به کارخانه‌های ما تشریف بیاورند و موضوع را بررسی کنند؛ درحالی‌که در صورت وارداتی بودن این محصولات این پاسخگویی از سوی فروشندگان و تولیدکنندگان پروسه‌ای سخت و زمان‌بر محسوب می‌شود. ازاین‌رو معتقدم که این نمایشگاه می‌تواند در برقراری ارتباطات دوسویه میان تولیدکننده و خریدار بسیار مفید واقع شود.
رئیس هیئت‌مدیره انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق ضمن بیان اینکه نمایشگاه کاغذ و مقوا در معرفی محصولات داخلی موفق عمل کرده است، اذعان داشت: بنده انسان مثبت‌اندیشی هستم و معتقدم هر اقدامی که جاری باشد و روبه‌جلو حرکت کند نتیجه‌ای جز موفقیت به همراه نخواهد داشت و این موفقیت را در هر دوره از برگزاری نمایشگاه کاغذ و مقوا دیده‌ام. خودم نیز هرسال در آن شرکت کرده‌ام و امسال نیز حضور خواهم داشت. البته که در این رویداد از محصولات جدیدمان رونمایی خواهیم کرد چراکه ما نیز هدفی جز ارائه محصولات باکیفیت، شکیل و به‌روز به مشتریانمان نداریم. از همین رو همواره تلاش کرده‌ایم که روبه‌جلو حرکت کرده و با دانش و تکنولوژی روز جهان همراه شویم.
حسنی اعظمی در ادامه به تعدد نمایشگاه‌های صنعت چاپ، کاغذ، مقوا، کارتن و فرآورده‌های سلولزی اشاره کرد و گفت: اگرچه برگزار کردن نمایشگاه یک امر مهم است اما برگزاری چهار نمایشگاه در شهر تهران می‌تواند برای مشتریان به امری کسالت‌آور تبدیل‌شده و آن‌ها را از حضور در این رویدادها دلزده کند. پیشنهاد من به مجریان این رویدادها تجمیع نمایشگاه‌ها و برگزاری آن‌ها به‌صورت سالانه است. به این شکل هم بازدیدکنندگان می‌توانند با شوق بیشتری در نمایشگاه حاضر شوند و هم تولیدکنندگان می‌توانند با طیب خاطر محصولات بهتر و جدیدتری را عرضه کنند اما در مجموع با وجود این تعدد نمایشگاه‌ها معتقدم که حضورمان بهتر از نبودنمان است و برای همین همواره در آن‌ها شرکت کرده‌ایم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: درنهایت برای مجریان نمایشگاه به‌ویژه جناب امیدی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم امسال نیز همچون دوره‌های گذشته به نحوی شایسته پاسخگوی غرفه‌داران و بازدیدکنندگان باشند تا آن‌ها بتوانند با طمأنینه توجه مشتریان خود را جلب کنند. یکی از موضوعاتی که علاقه‌مندم امسال به آن توجه شود دعوت از مسئولان دولتی برای بازدید از نمایشگاه است چراکه صنعت بسته‌بندی و کارتن یک صنعت مغفول مانده است که باید هرچه بیشتر به این عزیزان معرفی و شناسانده بشود.
گفتنی است که هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فراورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات مربوطه از ۹ تا ۱۲ مردادماه در مرکز دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 2 =