ابراهیمی: دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد حامی پنجمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری Ipap و Pacprocess

دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد حامی پنجمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بیان اینکه پنجمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری روند رو به رشدی را طی کرده است از حمایت همه‌جانبه وزارت ارشاد از این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش مات و براق به نقل از ستاد خبری پنجمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری IPAP و pacprocess علی‌اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد این آوردگاه گفت: تمام نمایشگاه‌هایی که درزمینه صنعت چاپ فعالیت دارند موردتوجه و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار خواهد گرفت و ما در حوزه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی با آن‌ها همکاری کرده و در هرچه بهتر برگزاری‌شان اهتمام خواهیم داشت؛ ازجمله پنجمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری که دفتر چاپ در سنوات گذشته نیز در کنار متولیان برگزارکننده آن یعنی شرکت برساز رویداد پارس بوده است. نمونه بارز و اوج این همکاری نیز در سال گذشته اتفاق افتاد که با همکاری یکدیگر مجموعه‌ غرفه‌های برترین‌های چاپ در ادوار مختلف جشنواره چاپ در این نمایشگاه برپا شد که اتفاق نیکو و مؤثری بود.
وی ادامه داد: متولیان شرکت برساز رویداد پارس پیشینه خوبی در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی چاپ و بسته‌بندی چه در مشهد، اصفهان، شیراز و تهران داشته‌اند. این عزیزان امسال در جلسات خود از بنده و برخی همکارانم دعوت کردند که در این دیدارها مواردی برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت نمایشگاه از سوی ما ارائه شد که امیدواریم این موضوعات تحقق پیدا کند تا نمایشگاهی موفق‌تر را تجربه کنیم. دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار این عزیزان خواهد بود، ما همچون دیگر نمایشگاه‌های صنعت چاپ غرفه‌ای را در نمایشگاه برپا خواهیم کرد تا در این رویداد نیز در کنار صنف معظم چاپ کشور بوده و در تعاملی سازنده شنوای خواسته‌های آنان باشیم.
ابراهیمی با بیان اینکه این رویداد در حوزه معرفی توانمندی‌های صنعت چاپ در اداور گذشته موفق عمل کرده است، ادامه داد: حضور شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ فعال در رسته‌های مختلف صنعت چاپ به‌ویژه تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان مواد اولیه و حتی تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان ماشین‌آلات چاپ و بسته‌بندی در راستای موفقیت هرچه بیشتر نمایشگاه بسیار اهمیت دارد. البته اطلاع دارم که رویکرد برگزارکنندگان هم همین موضوع است اما طبیعتاً هرچه شرکت‌های قوی‌تر و بزرگ‌تری در این آوردگاه شرکت کنند هدف همگی ما که معرفی ظرفیتهای نهفته صنعت چاپ کشور است، بهتر صورت خواهد گرفت.
مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه صنعت چاپ کشور علی‌رغم مشکلاتی نظیر فرسودگی ناوگان ماشین‌آلات، دارای توانمندی‌های خوبی است و با همین منوال نیز تولیدات ایران به بالغ ‌بر 17 کشور صادر می‌شود، بیان داشت: فلسفه برگزاری هر نمایشگاهی معرفی توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های صنایع است. صادراتی که صورت می‌گیرد یک نقطه قوت است که می‌تواند بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرار بدهد؛ بنابراین این هنر برپاکننده نمایشگاه است که شرکت‌های بزرگ و قوی را به‌منظور غرفه‌گذاری جذب کند. خوشبختانه این ظرفیت در میان برگزارکنندگان این نمایشگاه وجود دارد که در گذشته هم شاهد آن بوده‌ایم. البته صرف معرفی این توانمندی‌ها بدون حضور بازدیدکنندگان خارجی نمی‌تواند موفقیتی حاصل کند و این نکته‌ای کلیدی است که باید توجه برگزارکنندگان را جلب کند. در نهایت امیدوارم شاهد حضور هرچه بیشتر مهمانان خارجی در حوزه بین‌الملل نمایشگاه باشیم تا بتوانیم در زمینه صادرات، خدمات بیشتری در حوزه چاپ ارائه کنیم.

گفتنی است که پنجمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری IPAP و pacprocess از ۱۰ لغایت ۱۳ مهرماه ۱۴۰۲ (۵-۲ اکتبر ۲۰۲۳) در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب تهران برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 7 =