مذاکرات شرکت تعاونی ناشران با اسپانسر چینی نمایشگاه ایفپکس

 

نشست هیات تجاری گروه کاغذ «چن‌مینگ» و اعضای شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران دوشنبه ۱۲ تیر ماه با حضور بابک عابدین رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی، هومن محمدی نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی و جمعی از اعضای هیأت مدیره این اتحادیه، ارشد عین‌الهی مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران، علیرضا رئیس‌دانا مدیر انتشارات نگاه، مهدی میردشتی مدیر انتشارات میردشتی، عباس غمگسار مدیر انتشارات ترمه، احمد سیاح مدیر انتشارات اسلام، ناصر بخشی‌ مدیر انتشارات دوران، آقای «بی» مدیرفروش منطقه‌ای ایران شرکت چینی چن‌مینگ، سیامک زرگران مدیرعامل گروه بازرگانی اقیانوس آرام در دفتر تعاونی ناشران و کتابفروشان برگزار شد.

 

ارشد عین‌اللهی در این نشست طی سخنانی با اشاره به نیمه‌فعال شدن شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران از سال ۱۳۹۱ به دنبال ایجاد مشکلی در یک قرارداد کاری، گفت: ما در گذشته در میان ۶۵۰ عضو رسمی و حدود ۲ هزار ناشر غیرعضو کاغذ توزیع می‌کردیم اما در یک بازه زمانی این فعالیت‌ها متوقف شد اما از مهر ماه سال گذشته هیات مدیره جدید برای احیای دوباره شرکت تعاونی مستقر شد‌.

او اضافه کرد: ما حدود ۴۵ هزار مترمربع انبار در شریف‌‌آباد و‌ پنج هزار مترمربع سوله برای نگهداری کاغذ داریم و در دهه ۸۰ توزیع کاغذهای شرکت چوب و کاغذ مازندران توسط تعاونی‌ انجام می‌شد.

عین‌اللهی با بیان اینکه از سال گذشته با حضور در نمایشگاه آینده چاپ ایران و حضور زنجیره‌های تامین صنعت چاپ و نشر تصمیم گرفتیم‌ به صورت جدی کار خود را دنبال کنیم، ادامه داد: امسال ما در نمایشگاه ایفپکس غرفه داریم و بعد از اطلاع از حضور شرکت چینی چن‌مینگ در ایران و از سوی دیگر نیاز صنعت نشر کشور به کاغذ، تصمیم گرفتیم که رایزنی‌هایی برای تامین کاغذ مورد نیاز ناشران با این شرکت داشته باشیم.

وی یادآور شد: با توجه به گستره فعالیت این شرکت چینی و نیاز بازار ایران، امیدوارم در سلسله نشست‌ها و دیدارهایی که با این مجموعه داریم بتوانیم همکاری خوبی داشته باشیم.

 

در ادامه این نشست، بابک عابدین نیز در سخنانی اتصال زنجیره‌های تامین مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان و توزیع را از اهداف برگزاری نمایشگاه ایفپکس نام برد و گفت: هدف اصلی ما در نمایشگاه این است که پلتفرمی ایجاد کنیم تا توانمندی‌های تولید و صادراتی صنایع چاپ و بسته‌بندی کشور را به نمایش بگذاریم و این نمایشگاه را به یک محفل بین‌المللی تبدیل کنیم.

وی تاکید کرد: هدف‌گذاری ما این است که تا پنج سال آینده حدود ۳۰‌ درصد فضاهای این‌ رویداد را به شرکت‌ها و غرفه‌گذارانی خارج از ایران برای عرضه و فروش محصولات، مواد اولیه و ماشین آلات این صنعت اختصاص دهیم و بر همین مبنا مسیر خود را پیش می‌بریم.

وی با بیان اینکه با این روش افرادی که به این کالاها نیاز دارند از سراسر منطقه به نمایشگاه ایفپکس خواهند آمد، گفت: هدف اصلی و نهایی ما ایجاد ارتباط اقتصادی و یک اکوسیستم اقتصادی پویا و فعال در داخل مرزهای ایران است تا فعالان بخش‌های مختلف صنعت چاپ و بسته‌بندی بهره بیشتری از آن ببرند.

عابدین همچنین درباره حضور شرکت چن‌مینگ در این نمایشگاه با همکاری گروه بازرگانی اقیانوس آرام، توضیح داد: این کارخانه سالانه حدود ۶ میلیون تن تولید کاغذ دارد و ۲۰‌خط تولید کاغذ می‌تواند به صورت کامل نیاز کاغذ تحریر ایران را تامین کند، به همین منظور در تعاملی که با شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران داشتیم توانستیم آنها را به این شرکت چینی متصل کنیم تا بتوانند نیازهای خود را در زمینه تامین کاغذ مورد نیاز ناشران برآورده کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که این دیدار منجر به ایجاد یک جریان اقتصادی خوب و سودآور برای تعاونی ناشران کتابفروشان تهران و شرکت چن‌مینگ شود و دستاوردهای خوبی برای صنعت نشر و فرهنگ کشور داشته باشد.

 

 

ایفپکس؛ پنجره‌ای برای معرفی توانمندی‌های ایران

در بخش دیگر این نشست سیامک زرگران در سخنانی شرکت چن‌مینگ را یکی از معتبرترین و با کیفیت‌ترین تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در چین معرفی کرد و‌ گفت: هدف اصلی این مجموعه سرمایه‌گذاری و بازاریابی و آشنایی با فعالان صنعت چاپ و نشر داخل کشور است و در نشست امروز با مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران درباره کاغذ‌های مورد نیاز ناشران ایرانی بحث و تبادل نظر شد و به یک نیازسنجی کلی رسیدیم.

وی افزود: این شرکت به دنبال ایجاد ارتباط و تعامل با شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان است، امیدواریم که ایفپکس پنجره‌ای برای معرفی و آشنایی توانمندی‌های صنعت چاپ و نشر کشور ایجاد شود و تاثیر مثبتی در بیلان صادراتی صنعت چاپ و نشر کشور داشته باشیم.

زرگران با بیان اینکه تامین کاغذ مورد نیاز صنعت نشر کشور مهمترین هدف چن‌مینگ برای حضور در بازار ایران است، گفت: جلسه امروز نشست اولیه خوبی برای آشنایی هر دو گروه بود و امیدواریم در قالب نشست‌ها و دیدارهای آتی به یک تفاهم‌نامه کاری خوب و مناسب برسیم.

در پایان این نشست، هیات مدیره شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران با اهدای کتاب‌های «ایران، سرای کهن» به نماینده شرکت چن‌مینگ، «جلوه‌های چهارفصل» به بابک عابدین، «نگارستان یزدان» به سیامک زرگران و «شکوه تخت جمشید» به هومن محمدی از حضور آن‌ها تقدیر کرد.

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، پیش از این نشست، گروه تجاری چن‌مینگ و هیات مدیره تعاونی ناشران در نشستی مشترک به بررسی راهکارهای همکاری بین دو مجموعه در زمینه تامین کاغذ مورد نیاز ناشران بحث و تبادل نظر کردند.

دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران از ۲۰ تا ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۲ در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 4 =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 19 =