علی غفاری: میران تاثیر گذاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران را بسیار بالا و جدی برشمرد

ایران پرینت پک (IPP)؛ جدی و تأثیرگذار در صنعت چاپ ایران
به گزارش مات و براق به نقل ستاد خبری سی امین نمایشگاه چاپ و بسته بندی مدیر فروش شرکت اکوتابان پارس میزان تأثیرگذاری نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران، موسوم به نمایشگاه IPP را بسیار بالا و جدی برشمرد و در ادامه پیشنهاد‌هایی را برای بهتر برگزار شدن این رویداد ارائه کرد.
علی غفاری مدیر فروش شرکت اکوتابان پارس اظهار داشت: مجموعه ما با سابقه‌ای حدود ۲۰ ساله نمایندگی شرکت‌های تأمین‌کننده مواد مصرفی چاپ از جمله هوبرگروپ آلمان را دارد و از ابتدا در حوزه بازرگانی و واردات فعالیت داشته است؛ اما از حدود ۱۲ سال پیش به ارائه خدماتی همچون مرکب‌های پنتون افست به مشتریان خود پرداخت. اکنون 95 درصد از جعبه‌های دارویی کشور با مرکب‌های پنتون ما چاپ می‌شود و این عدد در صنایع غذایی و بهداشتی هم مقدار بالایی دارد. اکوتابان پارس در دو سال و نیم اخیر تمرکزش را روی انواع مرکب چاپ گذاشته است.
وی ضمن بیان اینکه مجموعه اکوتابان پارس در سال‌های دور در نمایشگاه ایران پرینت پک (IPP)، حضور داشته است، گفت: طبق برنامه‌ریزی مدیران شرکت، تصمیم بر این است که در زمینه حضور نمایشگاه‌های تخصصی داخلی، تبلیغات و درج آگهی در مجلات تخصصی صنعت چاپ و بسته‌بندی فعالتر از گذشته باشیم، از همین رو امسال باافتخار در این آوردگاه که مهم‌ترین رویداد چاپی کشور به شمار می‌آید حضور خواهیم یافت.
غفاری در رابطه با ویژگی‌های نمایشگاه ایران پرینت پک (IPP)، اذعان داشت: به نظر من این آوردگاه یک رویداد کاملاً جا افتاده و شناخته شده است که مخاطبانی جدی و حرفه‌ای در داخل کشور همینطور کشورهای اطراف پیدا کرده است. طبیعی است که شرکت‌کنندگان هم با وجود چنین طیفی از مخاطبان به‌منظور حضور در این رویداد برنامه‌ریزی‌های جدی برای ارائه خدمات و محصولاتشان داشته باشند.
مدیر فروش شرکت اکوتابان پارس تصریح کرد: معرفی مصرف‌کنندگان و عرضه‌کنندگان بدون هیچ واسطه‌ای مهم‌ترین ویژگی این نمایشگاه است. این رسالت و هدفی است که ما هم برای شرکت در نمایشگاه ایران پرینت پک (IPP) آن را دنبال می‌کنیم و یقین دارم که مصرف‌کنندگان هم‌چنین هدفی را برای بازدید از نمایشگاه دارند. البته نمایشگاه می‌تواند قابلیت‌های دیگری همچون تسهیل زمینه صادرات را داشته باشد که البته این مهم مسائل جانبی دارد که بخشی از آن به اتاق بازرگانی و مسائل بین‌المللی مربوط می‌شود اما نمایشگاه می‌تواند این بستر را فراهم کند.
غفاری ادامه داد: اگرچه نمایشگاه‌های لوکال و شهرستان‌ها محدود است اما نمایشگاه ایران پرینت پک (IPP) بسیار جدی و در سطح کاملاً حرفه‌ای برگزار می‌شود. میزان تأثیرگذاری این نمایشگاه در صنعت چاپ ایران بسیار بالا و جدی بوده است به‌طوری‌که طرفین عرضه‌کننده و مصرف‌کننده همواره نگاه مثبتی به این رویداد داشته و دارند.
مدیر فروش شرکت اکوتابان پارس در ادامه به ارائه پیشنهاد‌هایی برای بهتر برگزار شدن این آوردگاه پرداخت. وی گفت: تجربه کشورهای موفق دنیا از جمله دروپا که به‌نوعی المپیک صنعت چاپ و بسته‌بندی محسوب می‌شود و آوردگاهی بسیار باشکوه و پربازدیدی است می‌تواند به‌عنوان یک الگوی ارزشمند برای ما محسوب شود. به این معنا که روش‌های اجرایی این رویداد در زمینه‌های مختلف مانند آسایش شرکت‌کنندگان، اطلاع‌رسانی حرفه‌ای در زمینه اعلام ظرفیت‌ها و غیره، غرفه‌های مناسب با رعایت اصول استاندارد نمایشگاهی برای مجریان این نمایشگاه الهام‌بخش باشد.
وی ادامه داد: تا آنجا که می‌دانم این نمایشگاه با دو یا سه عنوان برگزار می‌شود درحالی‌که طی سه یا چهار روز نمایشگاه، عنوان صنعت چاپ به‌تنهایی می‌تواند سالن‌ها را پر کند چراکه به‌اندازه کافی مخاطب حرفه‌ای و اهل‌فن در این صنعت فعال هستند؛ بنابراین حیف است که این نمایشگاه به عناوین متعدد تقسیم بشود. از سوی دیگر خدمات جانبی ازنظر فضاسازی، غرفه سازی، برگزاری سمینارهای متعدد و تقدیر از اهل‌فن می‌تواند به رشد کیفی نمایشگاه IPP کمک کند. ازآنجاکه آدم‌های متخصص این رشته فراوان‌اند، حرف‌های حسابی آنها در قالب سمینارها و نشست‌هایی که در این رویداد برگزار می‌شود می‌تواند تبدیل به مقاله و کتاب شود تا جوانان و علاقه‌مندان از آن‌ها بهره ببرند.
غفاری خاطرنشان کرد: به نظر می‌آید که امسال مجریان نمایشگاه با مصاحبه‌ها و پیش خبرهایی که از این رویداد منتشر می‌کنند، گام بلندتری در جهت اطلاع‌رسانی برداشته‌اند که جای تقدیر دارد. این موضوع یک تصمیم راهگشا و سازنده است. آرزوی موفقیت برای این عزیزان دارم.
گفتنی است که سی‌امین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته، موسوم به ایران پرینت پک (IPP) از 22 تا 25 آذرماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − سه =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + پانزده =