رسول شیرزادی: ایران پرینت پک؛ عید چاپخانه‌داران کشور

قائم‌مقام و مدیرعامل شرکت قالب‌سازان بابک نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران موسوم به نمایشگاه IPP را عید نوروز چاپخانه‌داران خواند و گفت که این آوردگاه فرصت مناسبی برای دریافت بازخورد یک‌ساله مشتریان از محصولات شرکت‌های فعالان حوزه چاپ و بسته‌بندی است.

به گزارش مات و براق به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران پرینت پک (IPP)، رسول شیرزادی مدیرعامل شرکت قالب‌سازان بابک ضمن بیان اینکه این مجموعه از سال 1385 به‌صورت متناوب در نمایشگاه ایران پرینت پک (IPP) حضور داشته است، گفت: نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران، عید نوروز صنف چاپخانه‌داران است. میزان تأثیرگذاری این آوردگاه در صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور غیرقابل‌انکار است و با پیشینه‌ای که دارد توانسته جایگاه خوبی را در میان فعالان صنفی کسب کند.
وی ادامه داد: آنچه ما را برای حضور در این رویداد بزرگ ترغیب می‌کند، جدا از جایگاهی که رویداد IPP در میان فعالان صنعت چاپ دارد، این است که حضور شرکت‌های مختلف می‌تواند قدرت صنعت چاپ را به نمایش بگذارد که درواقع این حضور به نوعی حمایت از صنعت چاپ کشور نیز محسوب می‌شود؛ همچنین از سوی دیگر شرکت مجموعه‌های چاپی در چنین نمایشگاهی از روبه‌زوال رفتن آن‌ها در یادها جلوگیری می‌کند؛ چراکه بازار آن‌قدر رقابتی و فشرده است که مجموعه‌ای هرچند فعال اما اگر مقابل دیدگان مشتریان نباشد ظرف مدت کوتاهی از ذهن‌ها و یادها می‌رود.
شیرزادی بیان داشت: ما در این نمایشگاه خیلی به جذب مشتری فکر نمی‌کنیم، از این نظر شاید آورده مالی برایمان نداشته باشد اما از این منظر که جایگاهی برای دیدوبازدید و ملاقات همکارانمان است و همچنین می‌توانیم بازخورد فعالیت کاری یک‌ساله خود را از طریق انتقادات و پیشنهاد‌هایی که دریافت می‌کنیم، ارزیابی کرده و از آن‌ها در جهت بهبود فعالیت‌هایمان استفاده کنیم، بسیار ارزشمند است.
مدیرعامل شرکت قالب‌سازان بابک تصریح کرد: نمایشگاه ایران پرینت پک فرصت خوبی برای معرفی محصولات جدید شرکت‌ها و همچنین آگاهی از این است که به محصولاتشان چه قابلیت‌های جدیدی افزوده‌اند؛ البته ازآنجاکه ورود تکنولوژی روز جهان به کشور با مشکلاتی روبرو است نمی‌توانیم انتظار خیلی بالایی هم از این نمایشگاه داشته باشیم. این درحالی است که در نمایشگاه‌هایی که در کشورهای صنعتی برگزار می‌شوند، بهترین ماشین‌سازان دنیا شرکت می‌کنند اما به‌هرحال کشور ما به خاطر مسائلی که دچارش است، چنین ویژگی‌ای ندارد.
شیرزادی خاطرنشان کرد: می‌توانیم امیدوار باشیم که با رفع تحریم‌ها نمایندگانی از کشورهای صاحب تکنولوژی در ایران پرینت پک حضور پیدا کنند؛ البته که می‌توان با در اختیار دادن امکانات ویژه مانند غرفه‌های رایگان یا فراهم کردن زمینه برای ورود ماشین‌آلات و به نمایش گذاشتن آن‌ها در چنین آوردگاه‌هایی آن‌ها را تشویق به حضور کرد. باید بدانیم که در این مورد اگرچه این خدمات رایگان یا با مبلغی پایینتر ارائه می‌شود اما حضور چنین شرکت‌هایی می‌تواند به نمایشگاه اعتباربخشی کرده و جایگاه بین‌المللی ارزنده‌تری را به ارمغان بیاورد.
گفتنی است که سی‌امین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته، موسوم به ایران پرینت پک (IPP) از 22 تا 25 آذرماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =