زینک چیست و چگونه تولید میشود؟

مراحل تولید زینک

سلام به شما همراهان همیشگی مات و براق. در این مقاله قصد داریم مراحل تولید زینک را از صفر تا صد با هم بررسی پس با ما همراه باشید.

زینک کلیدی ترین عامل همه کسب و کار های مربوط به چاپ افست است که اکثر زینک ها بیس آلومینیومی دارند و نقطه قوتی که استفاده از آلومینیوم در زینک دارد این است که مقاومت و پایداری بالایی را روی دستگاه چاپ تضمین میکند. آلومینیوم بسیار قوی است و امکان پرینت کپی تا بیش از هزاران نسخه را میدهد.

مراحل تولید زینک

 آیا میدانستید که 60 درصد قیمت زینک بستگی به قیمت آلومینیوم کار شده در آن دارد؟

در این قسمت از مقاله مراحل کامل تولید را از سنگ معدن خام تا زینک را باهم بررسی میکنیم. به طرز عجیبی این پروسه حدود 6 ماه بلکه بیشتر زمان میبره و کل این پروسه را میتوان به سه فاز مجزا دسته بندی کرد:

اولین مرحله جاییست که بوکسایت (هیدروکسید آلومینیوم) به آلومینیوم تبدیل میشود که در این مرحله بررسی میکنیم که چگونه بلوک های آلومینیوم خام به رول های آلومینیومی تبدیل میشوند و در نهایت نشان میدهیم که چگونه این رول ها چطور به زینک های پیشرفته بدل میشوند. که باعث تولید انواع محصولات چاپ شده ای میشوند که در زندگی روزمره آنها را مشاهده میکنیم میشوند.

قبل از هرچیزی بیایید تا با سنگ فلز خام شروع کنیم که نام آن بوکسایت است و بیشتر در معادن نواحی خط استوا یافت میشود و آلومینیوم از درون بوکسایت استخراج میشود. طی مراحل پالایش، ناخالصی ها از بوکسایت خام جدا میشوند سپس همه چیز شسته و تصفیه میشود تا به پودر سفیدی برسیم که به آن گفته میشود “آلومینا اوکساید” عموما برای به دست آوردن یک تن آلومینا، نیازمند دو تن بوکسایت هستیم و سپس این آلومینا در کوره های بزرگ چدنی و در دمایی حدود 700 درجه سلیسیوس ذوب میشود و آلومینیوم در یک پروسه تجزیه سازی الکتریکی، استخراج میشود.آلومینیوم ذوب شده که از سیفون ها به خارج هدایت شده اند در خالص ترین حالت ممکن خود قرار دارند آلومینیوم مایع با 700 سلیسیوس، میتواند تو هر قالبی ریخته شود. برای مثال آنها میتوانند به شمش های بزرگ 9 متری تبدیل شوند که بیش از 30 تن وزن دارند. این شمش ها متناسب با صنعت مورد هدف خود در آینده دستخوش تغییر میشوند برای استفاده در هنر های بصری یا صنعت چاپ این شمش های بزرگ از برای تراشکاری به جای دیگری منتقل میشوند تا به بلوک های آلومینیومی 10 تنی تبدیل شوند.

مراحل تولید زینک

در مرحله بعدی بررسی میکنیم که چطور بلوک های خام آلومینیوم چگونه به رول تبدیل میشوند. شمش ها از قبل در دمای 500 درجه سلیسیوس حرارت داده میشوند تا روی غلتک داغ قرار بگیرند در این پروسه باید اطمینان حاصل شود که دمای داخل و بیرون شمش برابر باشد و ضرورت آن برای قطعه کردن این بلوک های بزرگ در سایز متناسب با قسمت غلتک داغ است. این شمش های از پیش حرارت دیده روی غلتک های داغ بزرگ قرار میگیرند تا از زخامت آنها کاسته شده و در بخش بعدی که سرد میشوند راحت تر بتوان روی آنها کار کرد شمش های ده تنی به ورقه هایی با زخامت حدود 4 میلی متری و با طول 2.4 کیلومتری تبدیل میشوند. این ورقه های 4 میلی متری دور یک کویل پیچیده میشوند که هر یک از این کویل ها یه کد انحصاری میگیرد.

مراحل تولید زینک

این کویل ها را به حال خود میگذارند تا خنک بشوند تا به قسمت غلتک سرد منتقل شوند سپس آلومینیوم باز هم به اندازه مورد نیاز از زخامتش کاسته میشود زخامت آن نسبت به استفاده نهایی آن تعیین میشود این کویل ها به عنوان یک ستون مقاوم برای زینک ها حساب به شمار میروند و پس از آن، این ورقه ها چگونه به زینک مبدل میشوند این مرحله از تولید در نهایت به ساخت زینک های چاپ افست منجر میشود زینک ها در یک روند دنباله دار ساخته میشوند به شکلی که مراحل در یک خط انجام میشوند به همین دلیل است که یک لاین کامل تولید زینک حدود 2 کیلومتر میشود در این مرحله ورقه های فلزی از روی کویل کشیده میشود در این مرحله سطح ورقه ها تمیز میشود در مرحله “گرینینگ” سطح ورقه ها به واسطه عملیات الکتروشیمی صیقل داده میشود این مرحله بسیار مهم است زیرا باعث بهبود کیفیت کار در مرحله لیتوگرافی میشود. این مراحل همگی با کامپیوتر کنترل میشود تا همه چیز دقیق و حساب شده پیش برود.

در نهایت به بخش اصلی روکش میرسیم جایی که روکش هایی حساس به حرارت یا نور بر روی آلومینیوم اعمال میشود این مرحله نهایی است که کیفیت کار چاپی را تعیین میکند قبل از رسیدن به مرحله برش، روکش ها باید توسط کامپیوتر یا سیستم لیزر بررسی بشود هر نانومتر مربع از آلومینیومی که از کارخانه بیرون میرود باید بررسی بشود و هر ورقه های غیر استاندارد به صورت اتوماتیک شناسایی شده و از چرخه خارج میشود پس از بررسی، ورقه ها متناسب با سایز مورد نظر در حُفره درون خطی برش داده میشوند زینک های با سایز نهایی با کاغذ های محافظ پوشیده میشوند تا در حین حرکت به یکدیگر آسیب وارد نکنند تمامی زینک هایی که از کارخانه میان کاغذ های عایق پیچیده شده و از کارخانه خارج میشوند درون جعبه های مقاوم قابل بازیافت قرار گرفته و آماده ارسال به مشتری میشود.

مراحل تولید زینک

 

امیدواریم این مطلب مورد توجهتون قرارگرفته باشه

برای مشاهده نسخه ویدیویی این آموزش روی لینک زیر کلیک کنید

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

صفر تا صد مراحل تولید زینک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =