مراحل تولید کاغذ

با درود فراوان به شما همراهان مات و براق در این مقاله قصد داریم شما را با پروسه تولید کاغذ از 0 تا 100 آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

 

کاغذ نقش مهمی در همه محصولاتی که در زندگی روزانه خود از آنها بهره میبریم دارد. نگهداری آسان، وزن سبک و قابل بازیافت بودن از ویژگی های آن است.

در ساخت کاغذ سه روند کلیدی وجود دارد.

1- ساخت خمیر کاغذ (Pulping)

چوب های بریده شده به آسیاب چوب منتقل میشوند و داخل دستگاه تراشکاری قرار میگیرند تا پوست سطحی آنها تراشیده شود زیرا برای ساخت کاغذ مناسب نیستند.

در مرحله بعدی الوار های چوب آسیاب شده و در دستگاه دایجستر پخته میشود بعد ازین روند ما مواد فیبر مانندی از چوب خواهیم داشت و طی فرایند پخت این فیبر ها خمیر کاغذ به دست می آید.

 

مراحل ساخت کاغذ

 

قدم بعدی سفید کردن خمیر کاغذ است سپس دسته بندی میشوند تا در دستگاه خشک کن قرار گیرند این خمیر خشک شده به شکل برگه در می آیند تا حمل و نقل آن آسان شود. خمیر کاغذ مواد اولیه محصولاتی مانند کاغذ، کارتن یا دستمال کاغذی است. آبی از آن برای شست و شوی چوب ها استفاده میشود مجدد مورد استفاده قرار میگیرد این روند ادامه پیدا میکند تا مصرف آب به حداقل برسد.

مرحله دوم: ساخت ورقه های کاغذ

در این مرحله خمیر به کاغذ تبدیل میشود یک ترکیب از خمیر، آب و مواد شیمیایی درون مخزنی قرار میگیرد که از یک خط افقی با سرعت 80 الی 90 کیلومتر بر ساعت عبور میکند.

 

مراحل ساخت کاغذ

در این مرحله خمیر پخش شده و به شکل ورقه های نازک کاغذ درمیاید سپس درون دستگاهی قرار میگیرند که 50 درصد آب داخل کاغذ بیرون کشیده میشود سپس با استفاده از چندین سیلندر فلزی در دمای حدود 1000 درجه سلسیوس خشک میشوند.

مرحله سوم: مرحله پایانی

بعد از خشک شدن کاغذ ها با مواد ترکیبی خاصی پوشیده میشوند که به افزایش کیفیت کاغذ کمک میکند. مرحله بعدی کاغذ ها در رول هایی با عرض 8 و نیم متر شکل میگیرند پس از آن رول های کاغذ به اندازه نیاز مشتری برش خورده میشوند تا در نهایت کاغذ های بریده شده بسته بندی شده تا به دست خریداران برسد.

مراحل ساخت کاغذ

ممنون از همراهی شما

برای مشاهده نسخه ویدیویی این آموزش روی لینک زیر کلیک کنید

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

کاغذ چگونه تولید میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 4 =