مراحل چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان همیشگی مات و براق 🌹

در این مقاله قصد داریم برای شما مراحل چاپ کتاب را توضیح دهیم، از لحظه برش کاغذ های بزرگ تا قفسه کتاب شما، پس همراه ما باشید.

کتاب ها در ابتدا کاغذ های بسیار بزرگ هستند که درون دستگاه برش قرار میگیرند. کاغذ ها میبایست به صورت دقیق و بدون زاویه داخل دستگاه برش قرار گیرند. بعد از این مرحله کاغذ ها به اندازه مناسب با پرینتر در می آیند.

 

مراحل چاپ کتاب

 

هرگونه کاغذ اضافی بعد از برش جهت بازیافت جمع آوری میشود، کاغذ ها آماده چاپ میشوند. کاغذ ها را درون یک سینی مخصوص قرار میدهیم که به طور دقیق نسبت به سایز کاغذ ها تنظیم شده است. صفحات در پرینتر های رنگی یا سیاه و سفید چاپ میشوند و صفحات تکمیل شده به باربر های سیار منتقل میشوند تا به سمت مرحله بعدی هدایت شوند. در قسمت لمینیت، جلد کتاب ها یکی پس از دیگری در روی نوار نقاله قرار میگیرند و همینطور که روی نوار در حال حرکت هستند از زیر یک غلتک فلزی عبور میکنند. این غلتک ها با استفاده از فشار و حرارت، لایه نازکی از لمینیت یا سلفون بر روی جلد ها کار میکنند که باعث ساخت یک ردیف کامل جلد میشود.

 

مراحل چاپ کتاب

 

یک تیغ در انتهای هر ردیف تعبیه شده تا جلد ها از یکدیگر جدا شوند. صحافی کتاب های جلد نرم با ذوب چیپس های چسب در دستگاه صحافی شروع میشود. کتاب ها در مسیر یک غلتک که آغشته به چسب میباشد حرکت میکنند سپس جلد ها به دور کتاب میپیچند تا این اجزای جداگانه به یک کتاب واحد تبدیل شوند. دستگاه کتاب را قبل ازینکه بخواهد به سمت خروجی بفرستد چند ثانیه نگه میدارد تا چسب خشک بشود.

کتاب ها به یک دور برش دیگر احتیاج دارند تا قسمت های اضافی برگه ها بریده شود کتاب ها در یک دستگاه برش سه تیغه قرار میگیرد که از تیغ های بسیار تیز که کتاب را به سایز نهاییش برش میدهند ساخته شده است.

اکنون کتاب شما آماده س تا در قفسه کتاب های شما قرار بگیرد!

ممنون از توجه شما

پیشنهاد میکنیم نسخه ویدیویی این آموزش را از طریق لینک زیر مشاهده کنید

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

کتاب چگونه چاپ میشود؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 6 =