بهترین فرمت فایل برای چاپ کدام است؟

بهترین فرمت برای چاپ

در این ویدیو قصد داریم فرمت های رایج فایل های چاپی را یک به یک بررسی کنیم، آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم و در نهایت بهترین فرمت برای چاپ را به شما پیشنهاد دهیم

 

🔴 BITMAP vs VECTOR

تصاویر بیت مپ از پیکسل که نقطه های ریزی روی صفحه نمایش شما هستند تشکیل شده اند که ایده آل برای تصاویر با جزییات بالا مثل عکس یا نقاشی هستند. تصاویر وکتور از اشکال هندسی تشکیل شده اند و عامیانه ترین مثال برای تصاویر وکتور، لوگو و آیکون است. تصاویر بیت مپ به علت ساختار پیکسلی شان پس از بزرگ نمایی کیفیت خود را از دست میدهند. تصاویر وکتور را میتوان بزرگنمایی کرد بدون اینکه کیفیت خود را از دست بدهند به دلیل ویژگی مقیاس پذیری بالا، ایده آل برای چاپ است. فرمت اکثر فایل های بیت مپ JPG, PNG, GIF, TIFF, PSD میباشد این فرمت ها ایده آل برای ذخیره سازی تصاویر گرافیکی پیچیده با حجم کم هستند. فرمت اکثر فایل های وکتور AI, EPS, PDF, SVG میباشد این فرمت ها اغلب توسط ماشین آلات گوناگونی مثل چاپ، برش، سابلیمینال و … استفاده میشود.

 

🔴 RGB vs CMYK

“آر جی بی” یک مدل رنگی برای دستگاه های دیجیتال است که از سه رنگ قرمز، سبز و آبی استفاده میکند. اگر طراحی شما قرار است فقط روی صفحه نمایش دیجیتال قرار گیرد پس همیشه از این مدل رنگی استفاده کنید. “سی ام وای کی” یک مدل رنگی برای ماشین های چاپ است که از رنگ های فیروزه ای، ارغوانی، زرد و سیار استفاده میکند ( در ایران با رنگ آبی، قرمز، زرد، سیاه شناخته شده اند) اگر قصد دارید کار خود را چاپ کنید، این مدل رنگی نتایج دقیق تری به شما میدهد.

 

🔴 حالا بهترین فرمت کدام است؟

“پی دی اف”بهترین گزینه برای چاپ است. حجم بسیار کم، سازگاری با بیت مپ، وکتور و همچنین با فرمت اکثر برنامه های دیزاین و گرافیک و همینطور رمزگزاری و سازگاری با اکثر سیستم عامل ها و فضای اینترنت، از ویژگی های پی دی اف است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 9 =