اصغری: ایران پرینت پک، قله رویداد های نمایشگاهی صنعت چاپ

ایران پرینت پک، قله رویدادهای نمایشگاهی صنعت چاپ

مدیر روابط عمومی شرکت راشا کاسپین ایرانیان نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران، موسوم به نمایشگاه IPP را به‌واسطه قدمتی که دارد، قله رویدادهای نمایشگاه‌های مشابه ارزیابی کرد و بیان داشت که این نمایشگاه در طی سی دوره برگزاری توانسته است که تأثیرگذاری مثمری در صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور داشته باشد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ایران پرینت پک (IPP)، اصغر اصغری مدیر روابط عمومی راشاکاسپین ایرانیان اظهار داشت: مجموعه راشا کاسپین ایرانیان از اواسط دهه 90 راه‌اندازی شد که فاز اول این مجموعه در حال بهره‌برداری است و فاز دوم آن نیز تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. این مجموعه با وسعت 21 هکتار تولیدکننده انواع کاغذ صنعتی و مقوا است که بخش زیادی از نیاز داخل کشور را تأمین می‌کند. با توجه به وسعت کارخانه، تنوع محصولات و تناژ تولیدات، ما در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده کاغذ و مقوای کشور محسوب می‌شویم. هدف ما در درجة اول تأمین نیاز کشور و بعد صادرات است که بااین‌وجود در این مدت موفق به صادرات محصولاتمان به 20 کشور دنیا شده‌ایم. امیدواریم با رفع تحریم‌ها بتوانیم بار دیگر به موضوع صادرات بیش‌ازپیش بپردازیم.
وی ضمن بیان اینکه شرکت راشا کاسپین ایرانیان از بدو تأسیس همه‌ساله در نمایشگاه ایران پرینت پک حضور داشته است، گفت: نمایشگاه ipp به‌واسطه قدمت، وسعت، امکانات و شهرتی که به دست آورده همچنان یگانه است و با وجود نمایشگاه‌های متعددی که در تهران و شهرستان‌ها برگزار می‌شود ترجیح ما بر این است که در نمایشگاه ایران پرینت پک حضور پیدا کنیم. اگر رویدادهای نمایشگاهی کشور را در نظر بگیریم نمایشگاه ایران پرینت پک می‌تواند به‌عنوان قله این رویدادها معرفی شود.
اصغری ادامه داد: در گذشته یعنی در دهه 80 که دوره طلایی ارتباط ما با جهان و شکوفایی صنعت کشورمان بود، شاهد رونق بیشتری ازنظر حضور شرکت‌های خارجی در این آوردگاه بودیم. امیدواریم که بار دیگر با رفع تحریم‌ها و پیشرفت تکنولوژیک کشور شاهد رونق دوباره این بخش در نمایشگاه ipp باشیم.
مدیر روابط عمومی راشاکاسپین ایرانیان اذعان داشت: مهم‌ترین نمایشگاه‌های هر کشوری معمولاً در مراکز هاب صنعتی یا در پایتخت آن کشور برگزار می‌شوند؛ از همین رو نمایشگاه بین‌المللی تهران به‌عنوان مرجع نمایشگاه‌های داخلی و خارجی شناخته می‌شود و همچنان معتبرترین مرجع برای برگزاری رویدادهای این‌چنینی است. اگرچه ما طی یک دهه گذشته شاهد نمایشگاه‌های دیگری در صنعت چاپ و بسته‌بندی بودیم اما جایگاه نمایشگاه بین‌المللی به‌عنوان مکان برگزاری نمایشگاه ایران پرینت پک هم بین صنایع و هم بین مخاطبان همچنان یکتا و یگانه است.
اصغری اظهار داشت: فلسفه اولیه هر رویداد نمایشگاهی ایجاد ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و مخاطبان تولیدات است. نمایشگاه ایران پرینت پک موفق شده است که با پیشینه‌ای سی‌ساله ارتباطی قوی و مؤثری میان صاحبان صنایع و مصرف‌کنندگانشان فرصتی را به‌منظور رفع نیازها، آشنایی با به‌روزترین دستاوردهای صنعت چاپ و بسته‌بندی و تعاملات علمی و فنی برقرار کرده و در این صنعت تأثیرگذاری چشم‌گیری داشته باشد.
گفتنی است که سی‌امین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته، موسوم به ایران پرینت پک (IPP) از 22 تا 25 آذرماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 7 =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 13 =