مهدی کاظمی مهیاری: ایرانپک نمایشگاهی با اصالت و با قدمت است.

 

مدیرعامل مجتمع چاپ آرمه نقش مهیار نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران موسوم به ایران پرینت پک (IPP) را نمایشگاهی بااصالت و باقدمت برشمرد که در سطح خاورمیانه بی‌نظیر است.

به گزارش مات و براق به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران پرینت پک، مهدی کاظمی مهیاری مدیرعامل مجتمع چاپ آرمه نقش مهیار در مورد مجموعه خود اظهار داشت: شروع فعالیت مجموعه ما با تولید فرم‌های عمومی فاکتور بود و به‌مرور به سمت تولید چاپ اوراق تجاری ارگانی و سازمانی بانک‌ها رفتیم و اکنون تمرکز ما در همین زمینه است. مجموعه مهیار سال گذشته در جشنواره صنعت چاپ به‌عنوان برترین چاپخانه در خصوص تولید چاپ فرم‌های اداری و بانکی شناخته شد.
وی در رابطه با حضور این مجموعه چاپی در نمایشگاه ایران پرینت پک اذعان داشت: به‌طورکلی ما در ۱۲ دوره این نمایشگاه حضور داشتیم که هشت دوره آن به‌صورت مستمر و چهار دوره نیز به شکل مقطعی بوده است. برای ما حضور در این نمایشگاه تنها جنبه بازاریابی و مادی نداشته بلکه درواقع مسئله برندینگ هم برای ما اهمیت بالایی دارد، آوردگاه IPP با قدمت و پیشینة خود می‌تواند ما را به این هدفمان برساند که تا الان نیز موفق بوده است. ما در ادوار مختلفی که در این رویداد حضور داشتیم همواره سعی کرده‌ایم جایگاه و حتی طرح غرفه‌مان ثابت باشد، این مسئله بسیار مهمی است چراکه موجب هویت‌بخشی به فعالیت‌های نمایشگاهی ما خواهد شد.
کاظمی مهیاری اصالت را مهم‌ترین ویژگی نمایشگاه IPP برشمرد و بیان داشت: مجموعه مهیار با ارفاق تقریباً در نیمی از سایر دوره‌های برگزاری این آوردگاه شرکت داشته است، باید بگویم که ایران پرینت پک یک آوردگاه غیرقابل کپی‌ کردن است و این اصالت را به مجموعه‌هایی که در آن حضور می‌یابند نیز منتقل می‌کند. یک سری از دوستان هستند که می‌خواهند به‌صورت موازی نمایشگاه برگزار کنند که حالا شاید بتوانند با روابطی که دارند تا حدود کمی این کار را انجام بدهند اما اصالت چیزی نیست که با رابطه ایجاد بشود. اصالت باید در اثر تکرار، تجربه و استمرار به وجود بیاید و قطعاً دوستانی هم که در این نمایشگاه شرکت و یا از آن بازدید می‌کنند برایشان این اصالت و قدمت اهمیت دارد.
این فعال صنعت چاپ اذعان داشت: بنده به‌واسطه شغلی که دارم تقریباً از تمام نمایشگاه‌های چاپ جهان از دوسلدورف آلمان گرفته تا نمایشگاه‌هایی که در چین، هند، دبی و ترکیه برگزار می‌شوند، بازدید کرده‌ام. به‌جرئت می‌گویم که در صورت حل مشکلات سیاسی و تحریمی منطقه‌ای ما، این نمایشگاه تبدیل به یک آوردگاه فرامنطقه‌ای می‌شود کما اینکه اکنون نیز IPP ازنظر وسعت، فضا و تعداد غرفه‌گذاران و حتی تعداد بازدیدکنندگان، بزرگ‌ترین نمایشگاه چاپ خاورمیانه محسوب می‌شود. البته باید در نظر داشت که ما از لحاظ کیفیت و زیرساخت‌هایمان مانند ترکیه و امارات نیستیم اما از نظر کمیت آن‌ها اصلاً قابل‌مقایسه با ما نیستند. ایران پرینت پک به خاطر اصالت و قدمتی که دارد برای مجموعه‌ها بازارسازی و برندینگ می‌کند.
مدیرعامل مجتمع چاپ آرمه نقش مهیار بیان داشت: طبق گفته مجریان نمایشگاه امسال شاهد حضور نمایندگانی از صنعت چاپ چند کشور ازجمله چین، تایوان و ایتالیا خواهیم بود که باید بگویم این اتفاق مبارکی است که باید آن را به فال نیک گرفت چراکه در شرایطی که تولیدکنندگان داخلی همانند دیگر آحاد جامعه با تورم چند ده‌درصدی مواجه شده‌اند و همه برای حفظ بقا و شرایط موجود تلاش می‌کنند نه پیشرفت، حضور کشورهای خارجی می‌تواند تنور بازدیدها را گرم کرده و در راستای آن برای ما هم تأثیر مثبت به جای بگذارد. واقعیت این است که حضور کشورهای خارجی باید ادامه‌دار باشد و این استمرار و تداوم است که نتایج مطلوب بر بازار داخلی و خارجی برجای خواهد گذاشت.
کاظمی مهیاری خاطرنشان کرد: برخی از دوستان انتقاداتی به این آوردگاه داشتند اما همه ما باید بدانیم که برگزاری چنین نمایشگاهی با این اصالت و سبقه کاری سخت و حرفه‌ای است و صدالبته که بخشی از امور موردانتقاد از دست اختیار مجریان خارج است اما به‌هرحال پیشنهاد من به دوستان برگزارکننده توجه بیش‌ازپیش به موضوع ثبت اسامی و در اصل رجیستری بازدیدکنندگان است. در این زمینه طبقه‌بندی بازدیدکنندگان و شناسایی آن‌ها ضروری است. برای مثال در نمایشگاه‌های خارجی سؤالات زیادی از افرادی که تمایل به بازدید از نمایشگاه دارند، می‌شود که بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده آن‌ها را شناسایی و طبقه‌بندی کرده و این اطلاعات در اختیار غرفه‌گذاران قرار داده می‌شود اما متأسفانه در ایران به این شکل عمل نمی‌شود و رجیستری بازدیدکنندگان حتی در حد گرفتن شماره کارت ملی آن‌ها هم نیست؛ تنها یک مقدار ورودی می‌گیرند تا سیاهی‌لشکرها وارد نمایشگاه نشوند. امیدوارم که به این موضوع به‌عنوان یک پیشنهاد برای بهتر برگزار شدن نمایشگاه دقت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هفده =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =