تشکیل اولین پاویون تخصصی سلولزی ایران در نمایشگاه کاغذ و مقوای دبی

↙رضا امیدی، مدیرعامل شرکت آینده اندیشان رادینا در گفت‌وگویی از حضور اولين پاويون تخصصی ايران در حوزه سلولزی در يازدهمين نمايشگاه بين المللي كاغذ، تيشو، مقوا و صنايع تبديلي دبی خبر داد و گفت: هدف از اين پاويون معرفی توانمندی‌ها و قابليت‌های توليدی و تجاری ايران، برقراری ارتباطات تجاريی با كشورهای هدف، مذاكرات رو در رو، توسعه صادرات محصولات توليدی ايرانی و مشاهده آخرين تكنولوژی‌ها و دستاوردهای شركت‌های خارجی میباشد.

وی افزود: برای ورود دانش و تكنولوژی، تامين مواد و محصولات سلولزی مورد نياز كشور، مشاهده آخرين ماشين‌آلات و روش‌های توليدی، برندسازی و .. نیز از دیگر اهدافی است که به دنبال برپایی این پاویون در نظر داریم.

وی با اشاره به حضور دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف در این پاویون، توضیح داد: اين پاويون براي تجار، توليدكنندگان مواد اوليه شيميايی و سلولزی، ماشين‌سازان، كاغذسازان، ورق و كارتن‌سازان، ظروف يكبار مصرف كاغذی و ساير محصولات سلولزی و خدمات مرتبط فرصت خوبی برای عرضه محصولات و توانمندی‌هایشان به شمار می‌آید.

وی تاکید کرد: نمایشگاه کاغذ دبی عموما با حضور شركت‌های خارجی و بازديد‌كنندگانی از سراسر دنيا همراه است و شرکت در پاویون ایران علاوه بر ایجاد فرصت‌ بازارهای جدید، بازدهی زيادی برای فعالان حوزه سلولزی و کاغذ همراه خواهد داشت.

به گفته ایشان، توليد كنندگان ايراني می‌توانند برای برندسازی و معرفي محصولات و توانمندی‌های خود، همچنین ارتباط مستقيم با شركت‌های آسيايی و اروپايی برای توسعه صادرات محصولات سلولزی و تامين مواد و محصولات سلولزی مورد نياز کشور موثر باشد.

آقای امیدی همچنین به مشارکت و حمایت مجموعه‌های مختلف برای تشکیل این پاویون اشاره کرد و گفت: اولين پاويون تخصصی ايران در حوزه سلولزی با مجوز و حمايت مادی و معنوی سازمان توسعه تجارت ايران با همكاری شركت سهامی نمايشگاه‌های بين‌المللی تهران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه زمان ثبت‌نام در پاويون و هيات تجاری نمایشگاه کاغذ و مقوای دبی، پایان دی ماه ١٤٠١ است‌، تاکید کرد: در دوره قبلي نمايشگاه طبق آمار، ١٢٥ شركت كاغذسازی و فعالان ساير محصولات سلولزی در آن حضور داشتند، این شرکت‌کنندگان از ٣٠ كشور جهان و با بیش از شش هزار بازدیدکننده از ٧٠ كشور جهان بودند.

ایشان در پایان گفتند: ما برنامه‌های مشابهی براي اعزام هيات تجاری و برگزاری پاويون تخصصی ايران در نمايشگاه‌های تخصصی كشورهای تركيه، هند و آلمان، عراق و ساير كشورهايی كه می‌تواند به مسير پيشرفت صنعت سلولزی كشور كمك كند داريم كه متعاقبا اطلاع رسانی خواهيم كرد.

یازدهمين نمايشگاه بين‌المللی كاغذ، تيشو، مقوا و صنايع تبديلي ٢٦ تا ٢٨ ارديبهشت ماه ١٤٠٢ (١٦ تا ١٨ مي ٢٠٢٣) در محل دائمی نمايشگاه‌های بين‌المللی دبی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =

اخبار پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 12 =