ورود اعضا

 
 

 

 

 

 

بیشترین بازدید
جدیدترین آگهی ها
پیگیری وزیر ارشاد برای حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران

وزیر فرهنگ و ارشاد از رایزنی با سازمان امور مالیاتی برای حل مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران خبر داد و گفت: به صنف چاپ،صحافی و لیتوگرافی هنوز به دید فرهنگی نگاه نمی‌شود و از منظر یک کارگار تولیدی صرف با آنها برخورد می‌شود.

 بنا بر این گزارش علی جنتی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «تحریر توحید» حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در پاسخ به خبرنگاری درباره آخرین وضعیت پیگیری مشکلات مالیاتی چاپخانه داران گفت: پیگیری ها در این خصوص همچنان ادامه دارد و در حال رایزنی با سازمان امور مالیاتی هستیم تا دغدغه‌ها و مشکلات این صنعت را با آنها در میان بگذاریم.

جنتی افزود: و در سال گذشته مشکل مالیاتی کتابفروشی‌ها حل شد و ناشران نیز از معافیت مالیاتی استفاده می‌کردند اما مساله اینجاست که به صنف چاپ،صحافی و لیتوگرافی هنوز به دید فرهنگی نگاه نمی‌شود و از منظر یک کارگار تولیدی صرف با آنها برخورد می‌شود. البته دغدغه منفک کردن بعد صنعتی و فرهنگی صنف چاپ مطرح بوده و هست. چندی پیش تعدادی از چاپخانه داران تهران پس از ناامیدی از عملکرد هیات اتحادیه چاپخانه داران تهران در ارتباط با موضوع مالیات بر ارزش افزوده و محاسبه نا عالانه آن اقدام به جمع آوری طوماری برای ارسال به نهادهای دولتی مرتبط و ذی ربط کردند که در این مسیر اتحادیه ها و تعاونی های سراسر کشور اقدام به امضا و تایید این طومار کردند و تنها اتحادیه وتعاونی چاپخانه داران تهران بود که این طومار را مهر و امضا نکرد. افول روز افزون فعالیت اتحادیه چاپخانه داران تهران بعلاوه کاهش سفارشات و ظهور چاپخانه های عظیم الجثه دولتی و ده ها مشکل دیگر اتفاقات نا خوشایندی برای چاپ و چاپخانه داری تهران بوجود آورده است، خروج ششصد چاپخانه در چند سال اخیر یکی از این نشانه های رکود است.

  • لوح 1
  • لوح 2
  • لوح 3
  • لوح 4

کانون آگهي‌ و تبليغات "مات و براق" با هدف ايجاد بستري مناسب در خصوص فعاليت‌هاي تخصصي تبليغاتي، سمعي و بصري صنعت چاپ تأسیس شده و موفق به دریافت مجوز فعالیت از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با شماره 3111  گردید.
این مؤسسه، رویکرد اصلی خود را در جهت انتشار آگهي‌نامه‌ای تخصصي در زمينه چاپ، بسته‌بندي و تبليغات قرار داد که بعد از مراحل پيش‌توليد، اولين شماره خود را در شهريورماه 1393 به مرحله چاپ و انتشار رساند و تاکنون به طور ماهيانه، اين فعاليت را سرلوحه کارهاي خود قرار داده تا بتواند سهمي کوچک در راستاي پيشرفت و موفقيت اين صنعت مهم و کلیدی داشته باشد.
یکی از دغدغه‌های اصلی مديران اين مجموعه آن است که علاوه بر انتشار آگهي‌نامه، از تکنولوژي روز و فضاي مجازي، نهایت بهره لازم را کسب کنند. بر  همین اساس، ايجاد وب‌سايت و صفحات اجتماعي تخصصي، براي هر چه بهتر ديده شدن از سوی مخاطبان، در دستورکار قرار گرفت. 
به سبب فراگيري گسترده شبکه‌هاي اجتماعي در فضاي مجازي و گرایش و اقبال افکارعمومی به اين تکنولوژي، تيم مات و براق، شروع به راه‌اندازي صفحات و کانال اختصاصي خود در اين فضاها کرد. بی‌شک، هر اقدام و هدفی در ابتدای راه ، خالي از ايراد و اشکال نیست لذا مات و براق تلاش دارد تا با اتخاذ رهنمودهاي بزرگان اين صنعت بتواند کاستي‌هاي احتمالی خود را برطرف کرده و با کیفیتی بهتر و کارآمدتر، نيازهای مخاطبان اين صنعت را برطرف سازد. بنابراین، از یکایک متخصصان و علاقمندان صنعت چاپ و تبلیغات خواهشمندیم، بر ما منت نهاده و با گوشزد کردن نکات مؤثر خویش و کاستي‌های کار، ما را در جهت رونق هرچه بيشتر مجموعه، یاری دهند.

             با ما تماس بگیرد         66947846   021        66124123     021 

       

فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد