ورود اعضا

 
 

 

 

 

 

بیشترین بازدید
جدیدترین آگهی ها
ممنوعیت چاپ خطوط ایرانی، صنعت نشر قرآنی را فلج کرده است

مدیر انتشارات باقرالعلوم از محدودیت های اعمال شده بر حوزه چاپ قرآن یاد کرد و گفت: این محدودیت ها از جمله ممنوعیت چاپ خطوط ایرانی، صنعت نشر قرآنی را فلج کرده است.

محمدرضا علی قلی زاده، مدیر انتشارات باقرالعلوم در گفت وگویی درباره چاپ قرآن بدون مجوز گفت: کسی که قرآن چاپ می کند باید متعهد بوده و اخلاق اسلامی را رعایت کند؛ از این رو ناشری که متخلق به این ویژگی ها باشد، قرآن بدون مجوز چاپ نمی کند. از سوی دیگر کسی که با سازمان دارالقرآن هماهنگی نداشته باشد، سعی می کند راه های دیگری را برای چاپ قرآن انتخاب کند.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل اعمال قوانین و برخی بخشنامه ها، حدود 200 میلیون تومان سرمایه ام بایکوت شده و نمی توانم قرآن هایی را که تا چند سال پیش چاپ می کردم، به چاپ برسانم که با وجود اینکه مسائل اقتصادی فشار زیادی به انتشارات وارد می کند، اما سعی نکرده ایم تخلفی انجام دهیم؛ در صورتی که بسیاری از ناشران به دلیل وجود همین فشارها و مشکلات اقدام به چاپ قرآن بدون دریافت مجوز از سازمان دارالقرآن و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می کنند.

علی قلی زاده در ادامه عنوان کرد: ناشری که دست به این تخلف می زند با چاپخانه نیز هماهنگ کرده است تا با امتیاز قبلی قرآن را چاپ و در بازار عرضه کند؛ از این رو اعمال برخی محدودیت ها مانند جلوگیری از چاپ قرآن به سبک رسم الاملاء و خطوط ایرانی سبب می شود چنین تخلفاتی در بازار رواج یابد.

وی با بیان اینکه نشر کار سوددهی نیست، تصریح کرد: درآمد ناچیزی که از چاپ و فروش کتاب به ویژه قرآن به دست می آید فقط برای امرار معاش است و وقتی مانع امرار معاش ناشر می شوند، ناشر مجبور می شود این کار را به صورت پنهانی و البته غیرقانونی انجام دهد؛ چرا که نمی تواند نشر خود را تعطیل کند.

  • لوح 1
  • لوح 2
  • لوح 3
  • لوح 4

کانون آگهي‌ و تبليغات "مات و براق" با هدف ايجاد بستري مناسب در خصوص فعاليت‌هاي تخصصي تبليغاتي، سمعي و بصري صنعت چاپ تأسیس شده و موفق به دریافت مجوز فعالیت از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با شماره 3111  گردید.
این مؤسسه، رویکرد اصلی خود را در جهت انتشار آگهي‌نامه‌ای تخصصي در زمينه چاپ، بسته‌بندي و تبليغات قرار داد که بعد از مراحل پيش‌توليد، اولين شماره خود را در شهريورماه 1393 به مرحله چاپ و انتشار رساند و تاکنون به طور ماهيانه، اين فعاليت را سرلوحه کارهاي خود قرار داده تا بتواند سهمي کوچک در راستاي پيشرفت و موفقيت اين صنعت مهم و کلیدی داشته باشد.
یکی از دغدغه‌های اصلی مديران اين مجموعه آن است که علاوه بر انتشار آگهي‌نامه، از تکنولوژي روز و فضاي مجازي، نهایت بهره لازم را کسب کنند. بر  همین اساس، ايجاد وب‌سايت و صفحات اجتماعي تخصصي، براي هر چه بهتر ديده شدن از سوی مخاطبان، در دستورکار قرار گرفت. 
به سبب فراگيري گسترده شبکه‌هاي اجتماعي در فضاي مجازي و گرایش و اقبال افکارعمومی به اين تکنولوژي، تيم مات و براق، شروع به راه‌اندازي صفحات و کانال اختصاصي خود در اين فضاها کرد. بی‌شک، هر اقدام و هدفی در ابتدای راه ، خالي از ايراد و اشکال نیست لذا مات و براق تلاش دارد تا با اتخاذ رهنمودهاي بزرگان اين صنعت بتواند کاستي‌هاي احتمالی خود را برطرف کرده و با کیفیتی بهتر و کارآمدتر، نيازهای مخاطبان اين صنعت را برطرف سازد. بنابراین، از یکایک متخصصان و علاقمندان صنعت چاپ و تبلیغات خواهشمندیم، بر ما منت نهاده و با گوشزد کردن نکات مؤثر خویش و کاستي‌های کار، ما را در جهت رونق هرچه بيشتر مجموعه، یاری دهند.

             با ما تماس بگیرد         66947846   021        66124123     021 

       

فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد