ورود اعضا

 
 

 

 

 

 

بیشترین بازدید
جدیدترین آگهی ها
شوک بازار کاغذ فروکش کرد

شوک بازار کاغذ فروکش کرد

به گفته‌ی رییس اتحادیه کاغذ و مقوا با منتفی شدن احتمال افزایش تعرفه‌ی کاغذ وارداتی شاهد ثبات قیمت در بازار کاغذ هستیم و اینک کاغذ و مقوا به مقدار کافی در بازار وجود دارد.

به گزارش آژانس بسته بندی ایران، حسین میرباقری رییس اتحادیه کاغذ و مقوا درباره‌ی وضعیت امروز بازار کاغد گفت: در این چند وقت شاهد تغییرات قابل توجهی در قیمت کاعذ نیستیم. البته کاغذ تحریر با تلورانس 500 تا 1000تومانی بالا-پایین شده است. خوشبختانه مسئله‌ی افزایش تعرفه‌ی کاغذهای وارداتی با نا گفته‌ی  مه‌نگاری‌های ما و دیگر صنایع درگیر کاغذ منتفی شده و همین مسئله می‌تواند به حفظ و ثبات قیمت‌ها در بازار کاغذ کمک کند.

رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا اضافه کرد: بازار کاغذ که بخشی از بدنه‌ی اقتصاد کشور محسوب می‌شود؛ در حال حاضر همچون دیگر حوزه‌های اقتصاد و صنعت حال و روز اصلا خوشی ندارد و در رکود به سر می‌برد. هیچ جنب‌وجوش و تقاضای قاقل اعتنایی در مورد کاغذ شاهد نیستیم. اگر کاغذ مصرف شود و تولیدکننده‌ها تولید داشته باشند مطمئنا گردش مالی با چیزی که امروز شاهدش هستیم؛ متفاوت خواهد بود. بازار کاغذ در خواب عجیبی فرورفته است و بخشی از سیر نزولی قیمت‌ها در برخی روزها به همین راکد و ساکن بودن بازار برمی‌گردد.

این فروشنده‌ی کاغذ در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان انتظار حفظ این ثبات را تا پایان سال داشت، گفت: اگر روال بر همین منوال باشد و دست‌کم کار واردات کاغذ دست کسانی باشد که این موضوع حرفه و شغل اصلی آن‌هاست، مشکل و مسئله‌ی حادی در بازار رخ نمی‌دهد و کمی پایین‌تر یا بالاتر همه همکاران می‌توانند به کار خود ادامه بدهند. با رعایت چنین نکاتی، بازار هم دچار تب یا نوسانات قیمت نخواهد شد. اما اگر از خارج صنف؛ دخالتی در وضعیت واردات و فروش فعلی صورت بگیرد؛ ممکن است شرایطی به وجود ‌آید که نه به نفع ماست و نه برای مصرف‌کننده مثبت ارزیابی می‌شود.

او در پایان با رد اظهارات برخی تولیدکنندگان کاغذ درباره‌ی ورود برخی ارگان‌ها و سازمان‌ها در حوزه‌ی واردات کاغذ نیز، تاکید کرد: در حال حاضر چنین اتفاقی در بازار کاغذ رخ نداده و ما ارگان یا نهادی نداشته و نداریم که به موازات فعالیت‌های خود دستی هم در واردات کاغذ داشته باشد، اگر مسئله‌ای باشد حتما مطرح می‌کنیم.

بازار کاغذ در چند ماه گذشته با قوت گرفتن احتمالِ افزایش تعرفه‌ی کاغذ‌های وارداتی از 4 به 15 درصد محل بحث و مخالفت کلیه‌ی صنوف درگیر کاغذ (ناشران، چاپخانه‌داران، واردکنندگان کاغذ و ...) شده بود که نهایتا با نامه‌ی وزارت ارشاد این افزایش تعرفه منتفی شد.

  • لوح 1
  • لوح 2
  • لوح 3
  • لوح 4

کانون آگهي‌ و تبليغات "مات و براق" با هدف ايجاد بستري مناسب در خصوص فعاليت‌هاي تخصصي تبليغاتي، سمعي و بصري صنعت چاپ تأسیس شده و موفق به دریافت مجوز فعالیت از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با شماره 3111  گردید.
این مؤسسه، رویکرد اصلی خود را در جهت انتشار آگهي‌نامه‌ای تخصصي در زمينه چاپ، بسته‌بندي و تبليغات قرار داد که بعد از مراحل پيش‌توليد، اولين شماره خود را در شهريورماه 1393 به مرحله چاپ و انتشار رساند و تاکنون به طور ماهيانه، اين فعاليت را سرلوحه کارهاي خود قرار داده تا بتواند سهمي کوچک در راستاي پيشرفت و موفقيت اين صنعت مهم و کلیدی داشته باشد.
یکی از دغدغه‌های اصلی مديران اين مجموعه آن است که علاوه بر انتشار آگهي‌نامه، از تکنولوژي روز و فضاي مجازي، نهایت بهره لازم را کسب کنند. بر  همین اساس، ايجاد وب‌سايت و صفحات اجتماعي تخصصي، براي هر چه بهتر ديده شدن از سوی مخاطبان، در دستورکار قرار گرفت. 
به سبب فراگيري گسترده شبکه‌هاي اجتماعي در فضاي مجازي و گرایش و اقبال افکارعمومی به اين تکنولوژي، تيم مات و براق، شروع به راه‌اندازي صفحات و کانال اختصاصي خود در اين فضاها کرد. بی‌شک، هر اقدام و هدفی در ابتدای راه ، خالي از ايراد و اشکال نیست لذا مات و براق تلاش دارد تا با اتخاذ رهنمودهاي بزرگان اين صنعت بتواند کاستي‌هاي احتمالی خود را برطرف کرده و با کیفیتی بهتر و کارآمدتر، نيازهای مخاطبان اين صنعت را برطرف سازد. بنابراین، از یکایک متخصصان و علاقمندان صنعت چاپ و تبلیغات خواهشمندیم، بر ما منت نهاده و با گوشزد کردن نکات مؤثر خویش و کاستي‌های کار، ما را در جهت رونق هرچه بيشتر مجموعه، یاری دهند.

             با ما تماس بگیرد         66947846   021        66124123     021 

       

فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد