ورود اعضا

 
 

 

 

 

 

بیشترین بازدید
جدیدترین آگهی ها
بررسی علل تعطیلی600 چاپخانه در دوسال اخیر!!!

بدون تردید چاپخانه داری تابعی از اقتصاد کلان است و وضعیت چاپخانه ها جزیی از یک کل، اما این نکته به ذهن متبادر می شود که در این وانفسای بوجود آمده برای چاپخانه ها،تشکل صنفی یعنی اتحادیه چاپخانه داران تهران چه راهکاری ارایه داده است؟ بدون شک بخش اولیه آن میتواند ورود ماشین آلات فرسوده به کشور علاوه بر خروج ارز و عقب ماندگی تکنولوژیکی فضایی برای رقابت ناسالم بین چاپخانه داران ایجاد نموده است.

همچنین بخش دوم نیز می تواند بررسی به نقش تشکل مربوطه یعنی اتحادیه چاپخانه داران تهران باشد. به طوری که چهارم بهمن ماه امسال استاد علینقی در جمع روسای سه اتحادیه دیگر پایتخت و مدیرکل و معاون دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر از تعطیلی 300 چاپخانه در تماس اتحادیه برای بیمه تکمیلی داد، و در ادامه بهمن پورمند رییس پیشین اتحادیه نیز بر اوضاع وخیم چاپخانه داران تاکید کرد، اما هنوز در این مدت راهکاری برای برون رفت از این تنگنا از سوی تشکل صنفی مربوطه ارایه نشده است. در یک دهه گذشته اتحادیه چاپخانه داران تهران روبه افول گذاشته و همواره حواشی بسیاری پیرامون خود داشته است. این تشکل در دور جدید فعالیت خود نگاهی متفاوت را تجربه می کند، سایت این اتحادیه بیش از یک ماه است که از دسترس خارج شده و تنها راه ارتباط مجازی این اتحادیه که بیشتر اعلان ترحیم و مجالس ختم را به عهده داشت اکنون به نوعی خود مرحوم گشته است!

اینها و مورد دیگر نکاتی است که از سوی اتحادیه چاپخانه داران تهران رقم خورده و شاید فاصله این اتحادیه با ارایه راهکار برای چاپخانه داران طولانی تر از همیشه تاریخ خود باشد. هر چند که وضعیت اقتصاد کلان شرایط را برای همه چاپخانه داران بخش خصوصی تقریبا یکسان کرده و بازار رقابت بسیار سخت تر از همیشه است، اما این تشکل می توانست با تکیه بر خرد جمعی و استفاده از برنامه ریزی مناسب، بازدارنده بزرگی در برابر ورشکستگی صدها واحد چاپی پایتخت باشد. استفاده از برنامه های آموزشی، بهرمندی از تجارب پیشکسوتان، تکیه بر خرد جمعی، استفاده و الگو برداری از برنامه های اتحادیه های همگن خارجی برای برون رفت از بحران، دوری از حاشیه و حاشیه سازی و... چندین و چند راهکاری است که به آسانی به اذهان متبادر می شود ، اما بعد از انتخابات 20خرداد امسال تا کنون این اتحادیه خروجی برای این مسیر نداشته و تدبیر نکرده است. شرایط نامساعد کنونی شاید ابتدای ماجرای تلخ ورشکستگی و رکود باشد چراکه با همه گیر شدن اقتصاد پسابرجام و عدم آمادگی چاپخانه داران برای حضور در بازارهای بزرگ امکان شنیدن خبرها ناخوشایند بیشتر و بیشتر خواهد شد و باید گفت که امروز هم برای برنامه ریزی جامع دیر است. از دوسال گذشته تاکنون بر اساس اخبار منتشر شده نزدیک به 600 چاپخانه ورشکست شده اند و ا ین درحالی است که تشکل صنفی یعنی اتحادیه چاپخانه داران تهران هنوز برنامه اقدام جامع برای صنف چاپخانه داران تدبیر نکرده است.

  • لوح 1
  • لوح 2
  • لوح 3
  • لوح 4

کانون آگهي‌ و تبليغات "مات و براق" با هدف ايجاد بستري مناسب در خصوص فعاليت‌هاي تخصصي تبليغاتي، سمعي و بصري صنعت چاپ تأسیس شده و موفق به دریافت مجوز فعالیت از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با شماره 3111  گردید.
این مؤسسه، رویکرد اصلی خود را در جهت انتشار آگهي‌نامه‌ای تخصصي در زمينه چاپ، بسته‌بندي و تبليغات قرار داد که بعد از مراحل پيش‌توليد، اولين شماره خود را در شهريورماه 1393 به مرحله چاپ و انتشار رساند و تاکنون به طور ماهيانه، اين فعاليت را سرلوحه کارهاي خود قرار داده تا بتواند سهمي کوچک در راستاي پيشرفت و موفقيت اين صنعت مهم و کلیدی داشته باشد.
یکی از دغدغه‌های اصلی مديران اين مجموعه آن است که علاوه بر انتشار آگهي‌نامه، از تکنولوژي روز و فضاي مجازي، نهایت بهره لازم را کسب کنند. بر  همین اساس، ايجاد وب‌سايت و صفحات اجتماعي تخصصي، براي هر چه بهتر ديده شدن از سوی مخاطبان، در دستورکار قرار گرفت. 
به سبب فراگيري گسترده شبکه‌هاي اجتماعي در فضاي مجازي و گرایش و اقبال افکارعمومی به اين تکنولوژي، تيم مات و براق، شروع به راه‌اندازي صفحات و کانال اختصاصي خود در اين فضاها کرد. بی‌شک، هر اقدام و هدفی در ابتدای راه ، خالي از ايراد و اشکال نیست لذا مات و براق تلاش دارد تا با اتخاذ رهنمودهاي بزرگان اين صنعت بتواند کاستي‌هاي احتمالی خود را برطرف کرده و با کیفیتی بهتر و کارآمدتر، نيازهای مخاطبان اين صنعت را برطرف سازد. بنابراین، از یکایک متخصصان و علاقمندان صنعت چاپ و تبلیغات خواهشمندیم، بر ما منت نهاده و با گوشزد کردن نکات مؤثر خویش و کاستي‌های کار، ما را در جهت رونق هرچه بيشتر مجموعه، یاری دهند.

             با ما تماس بگیرد         66947846   021        66124123     021 

       

فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد